Gimnáziumok
További középiskolák
A megye általános iskoláiról információ az adott település honlapján található
Linkek a témában:
Pécsi Tudományegyetem
A pécsi felsőoktatás története 1367-ben kezdődött, amikor Nagy Lajos király a püspöki székvárosban, Pécsett egyetem létrehozását kezdeményezte. Mára a többlépcsős integrációs folyamat eredményeképpen létrejött Pécsi Tudományegyetem az ország egyik legnevesebb, regionális vezető szereppel bíró egyetemévé vált, ahol tíz karon a felsőoktatás teljes spektrumán magas színvonalú képzés folyik.
Hittudományi Főiskola - Pécs
A rendszerváltozást követően, 1991-ben Mayer Mihály pécsi megyéspüspök a főiskolát újraalapította, és az oktatást a jövendő papok nevelése mellett kiterjesztette hittanárok és világi teológusok képzésére is.
A főiskola fokozatosan, több év alatt nyerte vissza egykori épületeit, és még ma is tart a szocializmus éveiben lelakott és tönkretett egyes részeinek rekonstrukciója.
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma - Pécs
Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma - Pécs
József Nádor Gimnázium és Szakképző Iskola - Pécs
Iskolánkban kereskedelmi és vendéglátó szakirányokban képzünk szakmunkásokat, továbbá esti tagozatos gimnáziumot működtetünk.
Érdemes áttekinti képzési terveinket, mert igyekszünk gyorsan alkalmazkodni a piaci igényekhez.
Célunk, hogy alkalmazható és megélhetést biztosító szakmákban képezzünk jól felkészült szakembereket.
"Kökönyösi Oktatási Központ", Szakközépiskola - Komló
"Kökönyösi Oktatási Központ", Szakközépiskola
a volt Kazinczy Ferenc Gimnázium - Komló
Szent Mór Iskolaközpont - Pécs
Szent Mór Katolikus Általános Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Gimnázium és Szakközépiskola
II. Béla Középiskola - Pécsvárad
BMÖ II. Béla Középiskolája, Élelmiszeripari Szakiskolája, Kollégiuma és Alapfokú Művészetoktatási Intézménye
Zipernowsky Károly Müszaki Szakközépiskola - Pécs
Iskolánk az első, 1912/13-as tanévét Pécsi Mátyás Király Állami Fémipari Szakiskola néven kezdte. Az 1955/56 os tanév őszén vettük fel Zipernowsky Károly nevét. Az elmúlt, közel 100 év alatt számos átalakulás, névváltozás történt az intézményünk életében.
Radnóti Miklós Szakközép- és Szakiskola, Kollégium - Mohács
A megyei fenntartó célszerűnek látta a három, felügyelete alatt álló intézmény összevonását, így jött létre 2007. július 1-től a Baranya Megyei Önkormányzat Radnóti Miklós Szakközép- és Szakiskolája, Kollégiuma. Intézményünk azóta több feladat-ellátási helyen végzi munkáját.
Meghatározás
Hazánk legdélebbi megyéje Baranya, amelyet északnyugatról Somogy megye, északról Tolna megye, keletről a Duna, délről az országhatár és a Dráva folyó határol. Sajátos településszerkezetére jellemző, hogy a megye lakosságának mintegy fele a megyeszékhelyen, Pécsett vagy közvetlen környezetében lakik és a megye településeinek több mint kétharmada 500 lakosnál kisebb lélekszámú apró- vagy törpefalu.